Informacje o projekcie

  • Firma: S-NET Sp. z o.o.
  • Kategoria: Dostawca telekom.
  • Lokalizacja: Trasa Katowice - Kraków

Słowami Partnera:

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku w przesyłanie dużych ilości danych, w relacjach międzymiastowych w naszym kraju oraz wpłynie na poprawę jakości usług własnych S-NET. System będziemy wykorzystywać nie tylko na potrzeby usług telekomunikacyjnych, ale również naszych rozwiązań cloud computingu.

Referencje:

Osobiście jestem bardzo zadowolony z wyboru firmy Salumanus jako partnera wdrożeniowego. Cała instalacja została zrealizowana w zakładanym terminie i co najważniejsze budżecie. System jest już użytkowany ponad pół roku a za jego bieżący serwis i rozbudowę również odpowiada krakowski Salumanus

Uruchomienie systemu DWDM na trasie Kraków – Katowice o przepustowości 400Gbps.

Projekt zrealizowany we współpracy z firmą S-NET.
Profil klienta:

S-NET to jeden z największych dostawców telekomunikacyjnych w Polsce południowej. Oferta Spółki to nowoczesne rozwiązania ICT, a w szczególności biznesowe usługi telekomunikacyjne, rozwiązania Data Center w tym również Cloud Computing. Aktualnie Spółka oferuje swoje usługi w całej Polsce, a od 2017 roku oferuje sprzedaż usług telekomunikacyjnych online z wykorzystaniem nowoczesnego konfiguratora. S-NET jest członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, Izby Gospodarki Elektronicznej oraz organizacji zarządzającej adresacjami IP w Europie – RIPE NCC.

Opis:

We współpracy z firmą SALUMANUS, spółka S-NET uruchomiła system DWDM (ang. Dense Wavelength Division Multiplexing), czyli technikę multipleksacji sygnałów optycznych. Omawiana inwestycja to system międzymiastowy, który pracuje w relacji Kraków - Katowice o długości około 112 km.

Szczegóły:

Do uruchomienia systemu DWDM wykorzystano 2 włókna światłowodowe. Jako punkty demarkacyjne przyjęto główny węzeł S-NET w Krakowie przy ulicy Królewskiej 57 oraz kolokację operatorską 4DC przy ulicy Adamskiego 7 w Katowicach. Projekt został oparty na produktach firm Raisecom i GBC Photonics, oferowanych i dostarczanych przez Salumanus.

Korzyści:

Rozwiązanie pozwala na uruchomienie 40 kanałów po 10Gbit każdy. System jest również gotowy do pracy na kanałach 100Gbit. Przede wszystkim jest on przeznaczony na potrzeby własne Spółki, ale już dziś wiadomo, że z usługi skorzystają też lokalni i ogólnopolscy operatorzy.

Wdrożenie własnego systemu DWDM na trasie Kraków - Katowice to kolejny krok w rozwoju sieci własnej S-NET. Spółka dysponuje dzisiaj kilkuset kilometrami kabli światłowodowych na terenie Krakowa oraz własnymi węzłami w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Łodzi. Zbudowanie pierwszego odcinka sieci międzymiastowej pozwoliło spółce obsłużyć zapotrzebowanie rynku operatorskiego w Małopolsce, jak również potrzeby własne S-NET.

Podsumowuje wdrożenie Niko Bałazy - Prezes Spółki S-NET

Oferta firmy na stronie internetowej: S-NET