Informacje o projekcie:

 • Firma: EnergyLandia Zator
 • Kategoria: Rozrywka
 • Lokalizacja: al. 3 Maja 2, Zator

Słowami Partnera:

Oprócz bardzo ważnych parametrów technicznych zastosowanych urządzeń i rozwiązań, nie sposób nie wspomnieć o w pełni profesjonalnym i zawsze dostępnym wsparciu technicznym, które co najważniejsze znajduje się w siedzibie firmy Salumanus. Jego pracownicy to inżynierowie z długoletnim doświadczeniem mającym w swoim portfolio różnorodne rozwiązania i konfiguracje sieciowe. Mając na celu sprawne i szybkie budowanie, modernizowanie i serwisowanie sieci dostępowych, firma Salumanus jest w stanie w pełni kompleksowo dostarczyć rozwiązania zaczynając od projektu, poprzez jego budowę, modernizację, dostarczenie sprzętu i pomoc przy konfiguracji każdego przedsięwzięcia.

Modernizacja infrastruktury IT w parku rozrywki Energylandia

Projekt zrealizowany we współpracy z firmą Base System.
Profil Klienta:

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli odległość niespełna 17 kilometrów.

Energylandia jest na rynku zaledwie od kilku lat - jednak mnogość atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort Gości - spełniają najwyższe standardy. Park rocznie odwiedza tysiące turystów chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

Profil Partnera:

Firma Base System jest producentem najbardziej zaawansowanego na polskim rynku Elektronicznego Systemu Obsługi Klienta ESOK. Oferowany przez firmę system zapewnia kompleksową obsługę obiektów sportowo – rekreacyjnych (takich jak: aquaparki, baseny, stadiony, hale sportowe, fitness, lodowiska itp.), ośrodków narciarskich, wypożyczalni, parków rozrywki, zakładów pracy oraz parkingów.

Opis projektu:

Wspólnie z naszym partnerem firmą Base System, stanęliśmy przed dużym wyzwaniem jakim była rozbudowa i modernizacja istniejącej infrastruktury IT. Przy ogromnym i dynamicznym rozwoju parku musieliśmy zapewnić pełną stabilność i niezawodność działania wszystkich systemów IT oraz pełne i płynne zarządzanie nimi, a jednocześnie przygotować sieć na kolejne inwestycje jakie planuje inwestor.

Szczegóły:

Infrastruktura IT została oparta na niezawodnych rozwiązaniach marki DCN w dziedzinie switchingu. Rozwiązania te pozwoliły Klientowi na uruchomienie stabilnie działających systemów służących do realizacji usług świadczonych na terenie obiektu oraz płynne zarządzanie nimi. W związku z dużym rozwojem parku, kolejnym wyzwaniem było zminimalizowanie potrzebnego miejsca w szafach teleinformatycznych. Do tego zagadnienia podeszliśmy projektowo i w porozumieniu z firmą Base System zaprojektowaliśmy łączniki światłowodowe marki GBC Photonics, które znacząco przyczyniły się do możliwości alokacyjnych w serwerowni. Całość rozwiązań została połączona poprzez najwyższej klasy moduły optyczne oraz patchcordy światłowodowe marki GBC Photonics.

Korzyści:

Dzięki wdrożeniu rozwiązań dostarczonych przez firmę Salumanus, zarówno w dziedzinie switchingu jak i organizacji szaf serwerowych, infrastruktura teletechniczna obiektu stała się w pełni przejrzysta, skalowalna i przygotowana na przyszłą rozbudowę.


  Zastosowanie produktów GBC Photonics pozwoliło:
 • zaoszczędzić miejsce w szafach o 50% w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami, dzięki zmniejszeniu fizycznych rozmiarów przełącznic oraz ograniczeniu ilości połączeń przewodowych (wyeliminowanie media konwerterów),
 • usprawnić przygotowanie dokumentacji i opisów wykonywanych połączeń, dzięki dedykowanym miejscom na opisywanie danych złącz i modułów,
 • na dowolność konfiguracji przełącznic, pod względem technologii światłowodowej (rodzaj włókna światłowodowego i złącza) oraz modułowa budowa, która pozwala na różnorodne konfiguracje nie tylko światłowodowe, ale także miedziane.

 • Wprowadzenie switchy marki DCN pozwoliło na:
 • ograniczenie ilości switchy poprzez uniwersalne porty PoE/Non PoE, co umożliwia zastosowanie jednego switcha zarówno do linków np. CCTV jak i biurowych. Biorąc po uwagę skalę i wielkość obiektu ma to istotne znaczenie przy budowie całej infrastruktury,
 • kompatybilność z nowoczesnymi protokołami transmisyjnymi AV, zastosowanie na obiekcie profesjonalnych protokołów transmisji dźwięku i video,
 • zwiększenie przepustowości pojedynczych przełączników agregacyjnych, w pełni zarządzanych,
 • łatwość diagnozowania i raportowania ewentualnych błędów i usterek sieci, dzięki wbudowanym zaawansowanym protokołom sieciowym, a także współpracy z zewnętrznymi systemami raportowania,
 • zwiększenie przepustowości z 100Mbit do 1Gbit na łączach klienckich i do 10Gbit na łączach szkieletowych.