Nasze zaangażowanie społeczne:

img 13 grudnia 2021

Zrobiliśmy razem coś naprawdę dobrego! Kolejny rok uczestniczyliśmy w Szlachetnej Paczce. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy, rodzinie Pani Lucyny, będzie łatwiej borykać się z trudami codzienności.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny Pani Lucyna z rodziną i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Spotkaliśmy się z dwójką darczyńców przed domem pani Lucyny, której robili paczkę. Pani Lucyna od razu zauważyła Nas przez okno i nie mogła uwierzyć, że to my. Z uśmiechem na twarzy przywitała Nas i nie wierzyła, że się udało mieć darczyńce. Wypakowywaliśmy rzeczy z auta, a najstarsza kobieta w domu zaglądała zza drzwi, co to takiego ładnego było. Dla wszystkich to spotkanie miało duże znaczenie, najbardziej chyba dla dwóch Panów. Przy rozpakowywaniu prezentów każdy się uśmiechał i rozmawiał. Gdy pani Krystyna zobaczyła kawę Jacobs powiedziała „tą pyszną kawę Wam zrobię” i poszła do kuchni. Wrażenie na pani Lucynie najbardziej zrobiła kuchenka gazowa i węgiel, bo wie jak to dużo kosztowało i dzięki darczyńcom mogła ona odłożyć na coś innego. Ze wzruszenia zaczęła płakać. Przy rozpakowywaniu prezentów nie było syna i córki, ponieważ Tomek był w sklepie, a Ada w szkole. Po rozpakowaniu prezentów wypiliśmy wszyscy kawę przy fajnej rozmowie. Dziękowań było cały czas, bo rodzina doceniała, że sami Panowie odwiedzili i przywieźli wszystko. Przy odprowadzeniu do drzwi były uściski i uśmiechy na twarzy oraz życzenia świąteczne.

Słowo od Rodziny

Powiedzieli wszystko na spotkaniu, ale kazali podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak dużej paczki. Życzą wszystkim wesołych świąt bożego Narodzenia i błogosławieństwa Bożego na następny rok.

Słowo od Wolontariusza

Moje słowa nie wyrażą tego, co czułam podczas spotkania pierwszy raz z darczyńcami. Jestem wdzięczna za tak liczną pomoc rodzinie. Bardzo dziękuję Pani Natalii, z którą współpraca była znakomita życzę wszystkim takich darczyńców. Z mojej strony życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich.

img 6 grudnia 2021

- Przedstawiciele Blind Footballu - obok ogromnej pasji, zaangażowania i nieustającego pokonywania trudności - stanowią wzór do naśladowania, na każdym kroku udowadniając, że w życiu nie ma żadnych przeszkód! – mówił Dawid Błaszczykowski, prezes Wisła Kraków podczas Gali 5-lecia Blind Football.

Drużyna blind footballu powstała w Krakowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej. Kilka lat temu Wisła objęła zespół opieką. Projekt wsparły krakowskie firmy, a wśród nich Salumanus.

Krzysztof Podgórski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Salumanus w piątek wieczorem odebrał wyróżnienie za współpracę i pomoc w tym niezwykłym projekcie.

img 14 grudnia 2020

To był Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Ogromnie cieszymy się, że znów mogliśmy uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji. W tym roku wspieraliśmy Panią Magdę, która boryka się z problemem braku pracy, chorobą mamy, wychowaniem pięciorga dzieci i związania końca z końcem.

Więcej informacji oraz zdjęcia
img 13 listopada 2020

W tym trudnym dla nas wszystkich roku nie przestajemy pomagać. W ramach wspierania procesu dydaktycznego wyposażyliśmy pracownie teleinformatyki w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu w przełączniki zarządzalne warstwy trzeciej serii S5750E-28X-SI-R2. Dostarczone urządzenia umożliwią przeprowadzanie zajęć praktycznych w zakresie zaawansowanych konfiguracji sieciowych, a tym samym zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych dla przyszłych administratorów sieci.

Ponadto przekazaliśmy również tej placówce tablice poglądowe informujące o ważnych aspektach związanych z sieciami teleinformatycznymi, oraz materiały szkoleniowe w zakresie konfiguracji i zarządzania przełącznikami firmy DCN.

Link do strony ZSEiO w Przemyślu

Zdjęcia pracowni

img 20 maja 2020

Epidemia koronawirusa a tym samym troska o zdrowie Pacjentów i pracowników zmusza szpitale do poszukiwań nowych rozwiązań, które pomogą w najbliższym czasie w walce z powikłaniami tej choroby.

Nie pozostajemy obojętni na apel o pomoc i wsparcie. Dlatego też postanowiliśmy przekazać do Szpitala im. L. Rydygiera sprzęt sieciowy, w tym przełączniki sieciowe Ethernet, oraz elementy sieci bezprzewodowej zwiększające pojemność sieci szpitalnej oraz umożliwiające jednoczesną pracę większej ilości urządzeń w środowisku WiFi. Podarowane urządzenia pomogą zwiększyć jednocześnie przepustowość i niezawodność sieci WiFi dla potrzeby komunikacji personelu medycznego pobierającego próbki do testów na obecność wirusa SARS-COV-2.

W walce z koronawirusem Szpital aktualnie prowadzi izolatorium, gdzie mają być kierowane osoby zakażone, ale przechodzące chorobę łagodnie i niewymagające leczenia w szpitalu, które dzięki izolacji nie zarażą swoich bliskich. Miejsca te przeznaczone mają być też dla osób, u których podejrzewa się zachorowanie i zostały skierowane przez lekarza na badania. COVID-19 to nie jedyny problem, z którym boryka się Szpital. Szpital nie zapomina także o pozostałych chorych, którzy mimo ogromnych trudności wywołanych pandemią także wymagają zabezpieczenia szpitalnego oraz natychmiastowej interwencji. Jest to bardzo trudne w obecnej sytuacji.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasz sprzęt będzie służył pracownikom szpitala oraz pacjentom nie tylko w czasie epidemii, ale też po zakończeniu, a tym samym mocno pomoże w codziennej pracy personelu medycznego.

img 18 maja 2020

Nie przestajemy pomagać i dalej wspieramy zespół medyczny pracujący przy testach na koronawirusa w szpitalu Jana Pawła w Krakowie. Razem z firmą cateringową Almond Catering wspólnie dostarczamy posiłki walczącym z COVID-19.

img 2 kwietnia 2020

W ramach akcji Bądźmy Bliżej, razem z firmą cateringową Almond Catering od 23 marca 2020 wzięliśmy pod opiekę żywieniową 7 osób personelu medycznego Szpitala Uniwersyteckiego na wirusologii, pomagając choć w części osobom na pierwszej linii frontu z epidemią i jednocześnie firmie cateringowej w walce o przetrwanie.

img 27 marca 2020

Brak komputera jest poważną barierą dzielącą dzieci z najbiedniejszych rodzin od udziału w zajęciach e-learningowych przygotowywanych przez szkoły. Zależy nam by każdy, miał jednakowy dostęp do wiedzy. Tym samym dołączamy do akcji #KomputerDlaUcznia i przekazujemy 3 komputery przenośne Lenovo potrzebującym dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Raciborsku, które obecnie są bez dostępu do komputera, tak by mogły w sposób bezpieczny korzystać ze zdalnej edukacji teraz i w przyszłości.

img 26 marca 2020

W związku z trudną sytuacją, w której wszyscy znaleźliśmy się od pierwszych dni marca, postanowiliśmy podjąć nadzwyczajne środki. Służby medyczne apelują, że w szpitalach brakuje potrzebnego sprzętu. Nie możemy przejść obojętnie koło tych komunikatów i postanowiliśmy włączyć się do pomocy w ramach akcji #PomagamySzpitalom i tym samym przekazaliśmy dwóm szpitalom krakowskim (Szpital Uniwersytecki w Krakowie oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego), łącznie 11 000 par rękawiczek jednorazowych.

img 29 stycznia 2020

Salumanus angażuje się w sponsoring kolejnej dyscypliny sportowej. Od aktualnego sezonu zostaliśmy sponsorem młodzieżowej drużyny futbolu amerykańskiego Kraków Football Kings.

Dyscyplina ta coraz bardziej zyskuje w Polsce na popularności, co przekłada się na duże zainteresowanie młodzieży chcącej uprawiać ten sport. Bardzo ważne jest dla nas propagowanie sportu oraz zdrowego i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, dlatego wspieramy możliwość rozwoju talentu, pasji, która może dać początek ciekawej karierze. Sport jest najlepszym wychowawcą, kształci, wzmacnia charakter, uczy radzić sobie z porażkami, a uprawianie futbolu amerykańskiego jest doskonałą drogą do ukształtowania prawidłowych postaw w życiu dorosłym.

Do drużyny może dołączyć każdy, rekrutacja do Kingsów pokazała, że jest ogromne zainteresowanie tym sportem nie tylko wśród chłopców, ale i dziewcząt, które wyraziły ochotę dołączenia do programu „flagówki” – bez kontaktowej wersji futbolu amerykańskiego.

Naszym celem było wesprzeć mocną drużynę, która ma ogromny potencjał ale też jasno sprecyzowane cele, taką drużyną są właśnie "Królowie". Mamy nadzieje, że współpraca będzie owocna i długotrwała oraz dostarczy Nam ale też drużynie mnóstwo pozytywnych wrażeń, które będą miłą przygodą życiową dla młodych osób.

img 23 stycznia 2020

Wiatr w żagle - WOŚP 2020

Miła pamiątka 28 finału WOŚP - wylicytowane Złote Serduszko znalazło już swoje godne miejsce na ścianie w naszym biurze. Cieszymy się, że dzięki naszej pracy, możemy pomóc innym.

Zobacz
img 16 maja 2019

Zostaliśmy sponsorem Wisły Kraków

Tym samym dołączyliśmy do niezwykłej drużyny piłkarskiej w Blind Footballu, w której występują osoby niewidome, od teraz drużyna może liczyć na naszą "pomocną dłoń".

Zobacz
img 13 stycznia 2019

Wspieramy 27 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W tym roku głównym celem zbiórki był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dołączyliśmy również do pomocy, bo POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.

img 13 kwietnia 2018

Na SZCZYTny cel

W piątek 13 kwietnia 2018 w Zawoi u podnóży Babiej Góry zorganizowaliśmy charytatywną imprezę terenową, której celem było zebranie pieniędzy na rehabilitację i leczenie Pawełka, syna jednego z naszych Partnerów.

Zobacz
img 11 grudnia 2017

Pomagamy potrzebującym rodzinom w akcji Szlachetnej Paczki

W weekend 9-10 grudnia 2017 odbył się finał Szlachetnej Paczki. W sobotę dostarczyliśmy zakupione produkty do punktu Szlachetnej Paczki w miejscowości Brzeszcze, a w niedzielę wolontariusze dostarczyli paczki do rodziny, której pomagaliśmy.

Zobacz