Tworzenie dobrych sieci telekomunikacyjnych oznacza dbanie o jakość oraz poprawność budowanych rozwiązań. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu systemów DWDM, również tych, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do zrealizowania w zakładanym budżecie i o oczekiwanej funkcjonalności. W bogato wyposażonym laboratorium sieci jesteśmy w stanie wykonywać zlecenia wymagające skomplikowanych warunków, dlatego też możemy zagwarantować, że efekty pracy spełnią w całości założenia i oczekiwania klientów.

Nasz klient - jedno z najnowocześniejszych centrów danych w Polsce, powierzył nam zbudowanie systemu DWDM umożliwiającego połączenie dwóch ośrodków przetwarzania danych. Udostępnione nam trasy optyczne tworzyły dwa pojedyncze włókna o długości około 100~120km. Zadanie wydawałoby się więc proste – zbudować dobry system DWDM. Pomaganie naszym klientom w budowaniu dobrych sieci teleinformatycznych to nasza misja. Co jednak oznacza słowo „dobrych”? Dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Swoją pracę nad projektem rozpoczęliśmy właśnie od odszyfrowania tej kluczowej informacji, czyli od zrozumienia co dla klienta oznacza słowo „dobre”. Szybko okazało się, że w przewidzianym na zadanie budżecie nie będzie łatwo ująć wszystkiego, co dla klienta kryło się pod słowem „dobre”. Wstępna kalkulacja mieszcząca wszystkie oczekiwania klienta przekraczała zakładany budżet blisko 3-krotnie…

xwdm

W Salumanus duży nacisk kładziemy na to, aby rozwiązania, które wyjdą spod naszej ręki działały dokładnie tak, jak to zostało zaprojektowane. Właśnie dlatego po skompletowaniu sprzętu mogliśmy w pełni wykorzystać możliwości naszego laboratorium i odtworzyć w nim w pełni funkcjonalną sieć klienta. Sieć, którą dla klienta zbudowaliśmy, pozwala na transmisję pomiędzy dwoma ośrodkami danych 24x 10 Gigabit Ethernet, 24x 16G Fibre Channel oraz 16x 1 Gigabit Ethernet, jednocześnie spełniając założenia, że opóźnienie pomiędzy urządzeniami klienckimi będzie mniejsze niż 1ms, co jest kluczowe z punktu widzenia replikacji synchronicznych.

Zastosowane rozwiązanie nie tylko w pełni zaspokoiło potrzeby klienta, ale dodatkowo zapewniło stabilne, bezawaryjne, a tym samym bardziej wydajne połączenie, nieprzekraczające zaplanowanego budżetu na inwestycję.

dwdm

To był właśnie moment, który w Salumanusie lubimy najbardziej. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu systemów DWDM, również tych, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do zrealizowania w zakładanym budżecie i o oczekiwanej funkcjonalności. Okazało się, że pierwszym sporym ograniczeniem, nie mniej jednak bardzo istotnym z punktu widzenia kosztów OPEX, był fakt, że na każdej trasie dysponowaliśmy tylko 1 włóknem optycznym. To spowodowało, że ilość dostępnych możliwości znaczenie się skurczyła. Dodatkowo, ilość ruchu, jaka miała zostać przesłana, czyniła wyzwanie jeszcze ciekawszym. Po kilku burzach mózgów… mieliśmy pomysł. Od pomysłu do realizacji droga wiedzie poprzez nasze laboratorium światłowodowe, gdzie wstępnie zweryfikowaliśmy nasz pomysł i przystąpiliśmy do kompletowania potrzebnego sprzętu.network

Potrzebujesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Zobacz też inne nasze realizacje


Zobacz również zdjęcia z wdrożenia: