Cykl czterech publikacji poświęconych tym produktom ma przybliżyć odbiorcom ich budowę, stosowane w nich technologie i specyficzne rozwiązania, różnice w ich działaniu, obszary potencjalnych zastosowań oraz współpracę z innymi produktami marki GBC Photonics.

GBC Photonics Simple Recode Device (GBC Photonics SRD) to narzędzie służące do zmiany konfiguracji modułów optycznych SFP/SFP+/XFP/QSFP+/QSFP28/CFP/CFP2/CFP4 poprzez modyfikację ich pamięci zgodnie z odpowiednimi standardami MSA. Umożliwia ono również zmianę długości fali/numeru kanału modułów przestrajalnych DWDM.

Możliwość łatwego dostosowywania konfiguracji modułów przez ich użytkownika bądź instalatora pozwala znacznie obniżyć koszty zapasów magazynowych takich urządzeń, ponieważ jeden typ modułu może być zaprogramowany do obsadzenia w urządzeniach różnych marek dopiero w momencie instalacji – nie jest konieczne gromadzenie zapasów modułów tego samego typu dla wielu marek urządzeń pracujących w infrastrukturze ich użytkownika.

eml-dml

SRD jest elementem ekosystemu opartego na prywatnej chmurze GBC Photonics, w której zgromadzonych jest tysiące kodów możliwych do samodzielnego wykorzystania przez użytkownika modułów optycznych wyposażonego w to narzędzie.

Urządzenie GBC Photonics SRD może być też użyte do udzielania zdalnej pomocy technicznej. Zdiagnozowanie problemu, udostępnienie nowego kodowania czy testy w środowisku użytkownika mogą być prowadzone bez konieczności przesyłania modułów do serwisu i z powrotem, co znacznie skraca czas i obniża koszty takich aktywności.

Uniwersalne moduły 100G single rate i dual rate również mogą być zaprogramowane do współpracy ze sprzętem sieciowym różnych marek za pomocą urządzenia SRD. Dodatkowo w przypadku modułów dual rate użycie SRD pozwala na przykład w bardzo prosty sposób poprzez jedno kliknięcie ustawić domyślny tryb pracy modułu na Ethernet lub OTU4 w razie potrzeby ich użycia w urządzeniach obsługujących tylko jeden z tych standardów. Dzięki temu tego typu moduły mogą być jeszcze bardziej uniwersalne i użyteczne.

Typy modułów single rate i dual rate w ofercie GBC Photonics

   
Q28SMM85QV010CGP   
   
QSFP28 SR4 850nm 100m MPO SINGLE RATE 100GbE Multi Mode VCSEL+PIN   
   
Q28SSLOCQD002CGP   
   
QSFP28 LR4 CWDM (1270/1290/1310/1330nm) 2km LC SINGLE RATE 100GbE Single Mode DML+PIN   
   
Q28SSLOLQD010CGP   
   
QSFP28 LR4 1310nm 10km LC SINGLE RATE 100GbE Single Mode DML+PIN   
   
Q28DSLOLQE010CGP   
   
QSFP28 LR4 1310nm 10km LC DUAL RATE 100GbE/OTU4 Single Mode EML+PIN   
   
Q28DSLOLQE025CGP   
   
QSFP28 eLR4 1310nm 25km LC DUAL RATE 100GbE/OTU4 Single Mode EML+PIN   
   
Q28SSLOLQD040CGP   
   
QSFP28 ER4 1310nm 40km LC SINGLE RATE 100GbE Single Mode DML+APD   
   
Q28DSLOLQE040CGP   
   
QSFP28 ER4 1310nm 40km LC DUAL RATE 100GbE/OTU4 Single Mode EML+PIN SOA   
   
Q28SSLOLQE080CGP   
   
QSFP28 ZR4 1310nm 80km LC SINGLE RATE 100GbE Single Mode EML+PIN SOA   
   
Q28SSL0xxD080CGP   
   
QSFP28 DWDM 80km LC SINGLE RATE 100GbE xxch 19x.x0THz 100GHz Single Mode DFB   

GBC Photonics nieprzerwanie realizuje projekty badawcze i doskonali swoje produkty, tak aby to one pracowały dla Ciebie, a nie Ty dla nich.

Potrzebujesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Pomagamy budować dobre sieci teleinformatyczne

Masz pytania?