Technologia zwielokrotnienia falowego dostępna jest na rynku od ponad 20 lat i odkąd się pojawiła, zrewolucjonizowała sposób transmisji danych we włóknach światłowodowych. W dzisiejszych czasach obydwa dostępne warianty, zarówno CWDM, jak i DWDM, są szeroko stosowane.

Głównym zadaniem, jakie stawiamy przed Systemami xWDM, jest zebranie różnych strumieni danych i przesłanie ich we włóknie światłowodowym, każdy z nich na odrębnej długości fali. W zależności od wybranej technologii możemy przesłać 96 i więcej niezależnych kanałów transmisyjnych, gdzie przepustowość każdego może wynosić 200Gbps i więcej. Ogromną zaletą systemów xWDM jest ich skalowalność, rozumiana nie tylko jako możliwość dołożenia kolejnych kanałów, ale również jako agregacja mniejszych przepływności bitowych, z wykorzystaniem muxponderów pracujących w warstwie pierwszej, do pojedynczej lambdy.

Technologia zwielokrotnienia falowego daje nam ogromne możliwości, z jednej strony optymalizacji kosztów dzierżawy włókien światłowodowych, z drugiej - maksymalizacji zysków posiadanej infrastruktury światłowodowej. Jakie zatem rozwiązanie wybrać, aby spełniało oczekiwania?

W Salumanus znamy się na sieciach xWDM, posiadamy własne laboratorium światłowodowe, które pozwala nam przetestować i zoptymalizować każdą sieć przed jej wdrożeniem. Nasze systemy pracują na setkach połączeń światłowodowych w całej Polsce. Zaufali nam operatorzy telekomunikacyjni, firmy ISP, a także klienci z sektora publicznego czy bankowego. Naszych klientów wspieramy zarówno na etapach projektowania, wdrożenia, a także utrzymania zainstalowanych sieci, oferując szkolenia, zdalne wsparcie techniczne czy usługi AHR (Advanced Hardware Replacement).

Dowiedz się więcej na:

Potrzebujesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie?

Pomagamy budować dobre sieci teleinformatyczne

Poznaj Nasze Marki