Prognozy na 2022 rok

Jak mawiał klasyk, jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana, a biznes nieustannie mierzy się z szybko zmieniającą się rzeczywistością.

This is some text inside of a div block.
5 min read

Wielcy gracze nieprzerwanie inwestują w rozwój i modernizację ich infrastruktury. Coraz większe znaczenie odgrywają otwarte systemy DWDM oraz upraszczanie infrastruktury. Prawdziwe IP-over-DWDM stoi tuż za rogiem. Od 2020 roku obserwujemy gigantyczne akwizycje potężnych marek zarówno w technologii optycznej jak i półprzewodników. To poważne impulsy do rozwoju w zakresie transmisji 400 Gb/s i większych. Moduły z modulacją PAM4 i koherentną będą miały kilkukrotny wzrost udziału w rynku.

Michał Owca, Product Manager, Dział Modułów Optycznych, Salumanus

Rok 2022 przyniesie dynamiczny rozwój sektora Data Center w Polsce. Wystąpi wzmożone zapotrzebowanie na większe przepustowości danych. Planowanych jest kilka dużych inwestycji, a obecni dostawcy rozbudowują istniejące centra danych o urządzenia zdolne przesyłać dane z szybkością 400 Gb/s.

Salumanus, przewidując rozwój wydarzeń, przygotował największą ofertę modułów optycznych 400G. Pozwala to nam z powodzeniem brać udział w kluczowych wdrożeniach, u największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce.

Michał Grzybowski, Data Center Account Manager, Salumanus

Pandemia, znaczne opóźnienia w dostawie sprzętu, duże akwizycje – to wszystko sprawia, że konieczne jest by operatorzy telekomunikacyjni pracowali jeszcze bliżej z dostawcami sprzętu. Umożliwi to dobranie odpowiedniego zestawu urządzeń dostępnych w akceptowalnym czasie i pozwoli w pełni odpowiedzieć na wymagania sieci. Z jednej strony to spore wyzwanie, z drugiej strony ogromna szansa dla dystrybutorów "3rd party".

Wygrają ci, którzy są bardziej elastyczni w indywidualnym podejściu do klienta i na każdym etapie wspierają swoich partnerów biznesowych, aby z sukcesem zakończyć wdrożenia. W Salumanus nieustannie pracujemy nad tym, aby moduły optyczne, które dostarczamy klientom były uniwersalne, całkowicie niezależne od wybranego przez operatora sprzętu. To nasza odpowiedź na wyzwania 2022 roku i kolejnych lat.

Łukasz Bogdanik, Product Development Manager, Dział Modułów Optycznych, Salumanus

Już dzisiaj pośrednicy transferowi, czy giełdy kryptowalut wykorzystują możliwość elektronicznej weryfikacji tożsamości klientów stosując usługi typu KYC. Dla dostawców Internetu i globalnych graczy na rynku transferu danych, to szczególnie wymagający okres. Koncentracja usług na środowiskach wirtualnych czy w chmurze wymusza konieczność zapewnienia szybszych i niezawodnych transferów.

Mówiąc wprost, agregacja ruchu w centrach danych i punktach wymiany ruchu, wymaga już dzisiaj interfejsów sieciowych nie 10 Gb/s czy 100 Gb/s, ale coraz szybciej zmierzamy w kierunku 400 Gb/s. Całkiem nowego znaczenia nabierają też zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. To również będzie jedno z największych wyzwań, aby kolejny światowy kryzys nie nastąpił z powodu unieruchomienia systemów informatycznych przez zorganizowane ataki hakerskie.

Grzegorz Róż, Dyrektor Działu Produktów Sieciowych, Salumanus

Udostępnij ten post: