Salumanus Plus - nasza platforma B2B

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore.

Laboratorium Kariery Salumanus

Wejdź pewnie do świata technologii! Zdobądź doświadczenie podczas praktyk w Salumanus!

Odkryj przestrzeń do rozwoju Twojej kariery

Sprawdź możliwości w Salumanus

Odkryj pierwszy krok do kariery

Szukasz konkretnej wiedzy, doświadczonego mentora i przyjaznych ludzi wokół? Jesteś studentem lub uczniem ostatnich klas szkoły średniej? Świetnie się składa! Laboratorium Kariery Salumanus to miejsce dla Ciebie. Sprawdź, czego możemy Cię nauczyć. Zyskaj pierwsze doświadczenia zawodowe. Podążaj zgodnie ze swoim planem.

Czego Cię nauczymy?

Laboratorium Kariery Salumanus powstało z pasji do dzielenia się wiedzą. Bez względu na to, czy planujesz karierę w dziale technicznym czy handlowym, nauczysz się u nas praktycznych podstaw przyszłego zawodu. Staniesz się członkiem zespołu. Zobaczysz, jak powstają innowacyjne rozwiązania.

Dlaczego warto?

Pierwsze doświadczenia w zawodzie są ważne. Łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji, jeśli masz jasno wytyczony plan i dobrego przewodnika u boku. Praktyka w Salumanus to realne projekty, prawdziwe wyzwania i kompetentni ludzie wokół.

Doświadczenie zawodowe

Wsparcie
opiekuna

Twoja praca
ma sens

Kontakt z nowymi technologiami

Prosta droga do kariery

Zobacz, jak wygląda proces rekrutacji.

Wyślij formularz
zgłoszeniowy

Uzupełnij test
sprawdzający
Twoją wiedzę*

Zajmij swoje miejsce
w Laboratorium
Kariery Salumanus!

Niestandardowa ścieżka kariery?
U nas to możliwe!

Rozwój to nie tylko awans poziomy czy pionowy. Czasami potrzebujesz zmiany zakresu obowiązków czy działu. Historie #SaluTeam pokazują, że nie ma u nasz rzeczy niemożliwych.

Jakub

Młodszy Menadżer Produktu

Do Salumanus trafiłem tuż po Technikum Łączności. Planowałem tylko krótkie praktyki, tymczasem pracuję już ponad dwa lata! Dzięki temu mogłem przekuć wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole na praktyczne umiejętności w projektowaniu sieci oraz konfiguracji urządzeń. Świetne jest to, że teraz mogę łączyć obowiązki zawodowe ze studiami. Uczę się od profesjonalistów i czuję, że to jest moje miejsce!

Darek

Administrator Systemów Teleinformatycznych

To były dobre praktyki studenckie. Miałem wsparcie i czułem, że kolegom zależy na moim rozwoju. Zupełnie płynnie praktyki przerodziły się więc w pierwszą, poważną pracę w zawodzie. Obecnie jestem odpowiedzialny za zarządzanie systemami teleinformatycznymi. Każdego dnia uczę się czegoś nowego!

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Dla kogo są praktyki w Salumanus?

Zapraszamy studentów i uczniów szkół średnich w szczególności kierunków technicznych.

Jak mogę zapisać się na praktyki?

To tylko kilka prostych kroków:

  • Wypełnij formularz
  • Jeśli aplikujesz na praktyki inżynierskie wyślemy Ci test, który sprawdzi Twój poziom wiedzy. Rozwiąż go on-line i poczekaj na kontakt z naszej strony.Jeśli aplikujesz na inne praktyki, po prostu poczekaj na kontakt z naszej strony
  • Kolejny krok to rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie Salumanus w Krakowie. Będziemy chcieli Cię poznać!

Pamiętaj! Jeśli jesteś studentem i chcesz zaliczyć obowiązkową praktykę sprawdź na stronie Twojej uczelni, jakich formalności powinieneś dopełnić.Przykładowo, Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej, zamieścił informacje na temat praktyk tu: http://mech.pk.edu.pl/category/praktyka/praktykistud

Kiedy i gdzie

Terminy zajęć ustalamy indywidualnie, aby jak najlepiej dopasować się do Twoich potrzeb oraz naszych możliwości. Praktyki inżynierskie odbywają się w działach technicznych: Dział Modułów Optycznych, Dział Systemów Transmisyjnych lub Dział Produktów Sieciowych firmy Salumanus w Krakowie przy ul. Walerego Sławka 8a.

Jaki jest program praktyk?

Podczas praktyk zostajesz członkiem zespołu. Zaangażujemy Cię w bieżące zadania. Ale nie martw się! Twój opiekun będzie nad wszystkim czuwał. Program praktyk w dużej mierze zależy od tego na jakim kierunku studiujesz/uczysz się i jakie są wymagania Twoje uczelni/ szkoły w tym zakresie. Przykładowo, na stanowisku inżyniera sieciowego, program praktyk wygląda tak:

Tydzień 1
Systemy Transmisji Optycznej: Od podstaw teoretycznych do własnego traktu – planowanie, zestawienie, pomiar.

Tydzień 2

Sieci Ethernet i IP: Przełączanie w sieciach LAN w oparciu o urządzenia DCN – projekt, konfiguracja, realizacja.

Tydzień 3
Metody, techniki i narzędzia rozwiązywania problemów w sieciach teleinformatycznych: Udział w rozwiązywaniu realnych problemów sieciowych – analiza, dobór rozwiązania, implementacja.

Tydzień 4
Pozatechniczne aspekty pracy inżyniera: analiza wymagań klienta, przegląd dostępnych rozwiązań, dobór rozwiązania.

Czy otrzymam dokument potwierdzający odbycie praktyk?

Tak. Otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział w praktykach. Możemy również wydać zaświadczenie o przyjęciu i odbyciu praktyk wymagane przez Twoją uczelnię.

Czy mogę przyjść na praktyki w trakcie szkoły średniej?

Tak. Na praktykę inżynierską zapraszamy szczególnie uczniów ostatnich klas szkół  średnich o profilu technicznym.

NASZE WARTOŚCI
NASZE WARTOŚCI
NASZE WARTOŚCI
NASZE WARTOŚCI

Co nas wyróżnia?

Po godzinach

Maratony, wycieczki rowerowe, regaty i wspólne przygotowanie Szlachetnej Paczki. Wydarzenia, które powtarzają się każdego roku i te, które świętujemy tylko raz na 10 lat.

#Saluteam

Gramy zespołowo i wspieramy się nawzajem. Lubimy też wiedzieć co nas kręci poza pracą. Muzyk, pszczelarz, fotograf, maratończyk - po godzinach wielu z nas realizuje ciekawe pasje.

Zastanawiasz się nad stażem w Salumanus? 
Masz pytania?

Agnieszka Dominik

HR Business Partner

hr@salumanus.com