Jak wprowadzamy nowe urządzenia sieciowe na rynek?

14/12/2022
Popularna marka meblowa co roku przeprowadza około miliona (!) testów swoich produktów.  W Salumanus każde nowe urządzenie sieciowe otaczamy podobną troską. Zanim trafi do Twojej serwerowni wielokrotnie je sprawdzamy i poddajemy szczegółowym testom.

Rok 2022 kończymy z 9 nowymi modułami optycznymi w portfolio GBC Photonics. Wprowadzenie nowego rozwiązania na rynek to proces wieloetapowy. Testy i badania przeprowadzamy w Laboratorium Światłowodowym w siedzibie Salumanus w Krakowie. Prześledzimy ten proces krok po kroku, na przykładzie uniwersalnych modułów optycznych.

Etap 1 – badanie potrzeb rynku

Pierwszy i najbardziej krytyczny etap całego procesu. W Salumanus jesteśmy bardzo blisko swoich klientów. Wspieramy ich tym, co już dzisiaj mamy w ofercie i dużo rozmawiamy o potrzebach rozwijających się projektów. To właśnie te rozmowy są dla nas inspiracją do rozpoczęcia pracy nad nowymi produktami.

Każdy pomysł musi zaliczyć pozytywnie studium wykonywalności. Skupiamy się na fizycznych elementach, z których kolejne urządzenie będziemy budować, ale również na tzw. uzasadnieniu ekonomicznym. Prościej mówiąc, analizujemy, czy urządzenie, które wprowadzimy na rynek, pozwoli zaadresować potrzeby klienta w określonym budżecie. Często na tym etapie, pomimo że możliwości techniczne wykonania konkretnego produktu istnieją, rezygnujemy z wprowadzenia go do oferty.

Etap 2 - montaż, testy, programowanie

Decyzja podjęta. Wprowadzamy nowy produkt na rynek. Teraz czas na szczegółowe testy wszystkich komponentów, z których będzie się składał. W przypadku modułów optycznych bardzo istotna jest kwestia kompatybilności.

Dążymy do tego, aby nasz klient cieszył się uniwersalnym modułem optycznym – takim, który będzie pracował w każdym sprzęcie sieciowym. Dlatego tuż po zejściu z taśmy produkcyjnej, moduł trafia do naszych programistów. Weryfikujemy możliwość zapisu i odczytu wszystkich tablic konfiguracyjnych. Sprawdzamy wszystkie parametry pod kątem kompatybilności ze sprzętem sieciowym różnych vendorów. Jeśli wszystko w tym zakresie działa, ruszamy z kolejnymi testami.

Etap 3 – prawie gotowy moduł

To moment, w którym konkretne urządzenie posiada już kod produktu i kartę katalogową. Znamy dokładnie jego parametry i podstawowe aplikacje. Testujemy wtedy konkretne scenariusze wykorzystania produktu w naszym labie światłowodowym na miernikach oraz na prawdziwych włóknach.

Wykonujemy również mnóstwo testów wydajnościowych, jak i długookresowych, które potwierdzają stabilną pracę urządzenia w każdych warunkach. Przykładowo, jeśli naszym założeniem jest, że moduł ma działać na dystansie 10 km, to pieczołowicie sprawdzamy kilometr po kilometrze. I upewniamy się, czy dobrze funkcjonuje na każdym odcinku.

W kolejnym etapie wykonujemy testy długoterminowe. Przez 72 godziny lub dłużej, obciążamy badany moduł, maksymalnie jak się da i sprawdzamy, czy transmisja danych jest poprawna.

Jeśli moduł przejdzie te wszystkie badania pozytywnie, realizujemy testy zewnętrzne u klientów. Dopiero po ich zakończeniu możemy być pewni, że moduł zadziała również w prawdziwym wdrożeniu.

Na koniec wykorzystujemy nasze siły specjalne. Moduł gotowy do wprowadzenia na rynek programujemy w środowisku GBC Photonics SRD. Dzięki temu inżynierowie sieciowi mogą w pełni korzystać z jego uniwersalności.

Etap 4 – general availability

To etap, w którym produkt wyposażony jest już w pełną dokumentację. Mamy konkretne przykłady jego zastosowania i możemy pochwalić się kilkoma case study. Ale nasza praca się nie kończy. Zbieramy informacje zwrotne od klientów i nieustannie udoskonalamy nasze produkty. I podejmujemy pracę nad kolejnym, nowym rozwiązaniem sieciowym.

Już teraz możesz wypróbować nasze uniwersalne moduły optyczne korzystając z formuły Try&Buy. Napisz do nas: sales@salumanus.com