SRD Go: mobilna baza danych o modułach GBC Photonics

Salumanus stworzył aplikację SRD Go, która ułatwi inżynierom sieciowym zarządzanie magazynem modułów optycznych.

This is some text inside of a div block.
5 min read

Salumanus stworzył aplikację SRD Go, która ułatwi inżynierom sieciowym zarządzanie magazynem modułów optycznych. Oprogramowanie umożliwia szybkie sprawdzenie szczegółów technicznych i kompatybilności wkładek GBC Photonics. Oszczędza czas i zmniejsza ryzyko instalacji niewłaściwego urządzenia.

Wystarczy tylko zeskanować etykietę modułu optycznego, aby uzyskać dostęp do danych technicznych oraz aktualnie zaprogramowanej kompatybilności urządzenia. Informacje te są gromadzone w prywatnej chmurze GBC Photonics i na bieżąco aktualizowane.  

- Wiemy, że inżynierowie sieciowi pracują pod presją czasu. Nie ma miejsca na pomyłki. Aplikacja SRD Go daje dostęp online do bazy danych o kompatybilności. To narzędzie pozwala pracować sprawniej, bez żmudnego przeszukiwania dokumentacji technicznej – mówi Andrzej Wojnar, dyrektor Działu Modułów Optycznych Salumanus. 

GBC Photonics, marka własna Salumanus, oferuje obecnie kilkaset typów modułów optycznych. Każdy z nich można zaprogramować tak, aby był kompatybilny z sprzętem sieciowym największych vendorów. Producent ma obecnie najszerszy na rynku asortyment modułów 400G. W portfolio marki są uniwersalne moduły optyczne, których konfiguracje można dowolnie i wielokrotnie zmieniać za pomocą urządzenia GBC Photonics Smart Recode Device (SRD). 

- Do tej pory stosowaliśmy naklejki z informacjami o aktualnej kompatybilności. Nie jest to rozwiązanie optymalne. Moduły to niewielkie urządzenia, więc ich podstawowe dane techniczne, siłą rzeczy, są pisane drobnym drukiem. Poza tym, informacje o kompatybilności mogą się zmieniać, bo dany moduł można wielokrotnie przeprogramować. Aplikacja SRD Go to wygoda pracy i mniejsze ryzyko błędu – wskazuje ekspert. 

Aplikacja SRD Go jest dostępna na telefony z systemem: 

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.salumanus.scanner&gl=PL 
iOS: https://apps.apple.com/pl/app/srd-go/id1609773635?l=pl

W środowisku GBC Photonics SRD wprowadzono również inne zmiany. Salumanus zrezygnował z korzystania komponentów Javy w aplikacji do obsługi urządzenia SRD. Zamiast tego, oprogramowanie zostało skompilowane w środowisku Electron. To pewniejsze i bardziej stabilne rozwiązanie. Dodatkowa aktualizacja umożliwia również pracę GBC Photonics SRD w systemach MacOS.

Udostępnij ten post: