Uniwersalny moduł optyczny zrewolucjonizuje rynek

Salumanus przedstawia uniwersalny moduł optyczny GBC Photonics, który łączy w sobie możliwości niemal 10 urządzeń.

This is some text inside of a div block.
5 min read
Kluczowy element każdej sieci. Pierwszy taki produkt na rynku.

Moduł optyczny (inaczej transceiver) odpowiada za przetwarzanie sygnałów elektrycznych na optyczne, umożliwiając przesyłanie danych światłowodami. To kluczowy element każdej sieci.

Prace badawcze nad nowym modułem trwały kilkanaście miesięcy, a ich efekty zaprezentowane zostaną podczas XIV Dni Światła - konferencji online zorganizowanej przez Salumanus. - Naszym celem był produkt, który ułatwi życie planistom sieci, inżynierom i właścicielom światłowodów – wskazuje Marcin Bała, CEO Salumanus.

Na czym polega innowacyjność uniwersalnego modułu optycznego GBC Photonics?

Transceiver inteligentnie dopasowuje się do potrzeb klientów. Pozwala realizować usługi z różnymi prędkościami, dopasowywać się do istniejącej infrastruktury światłowodowej, a na dodatek jest kompatybilny z urządzeniami sieciowymi wszystkich producentów. W skrócie to nie tylko idea, a przede wszystkim produkt, prawdziwy, uniwersalny moduł optyczny.

Urządzenie ułatwi wprowadzanie nowych technologii, jak np. 5G. – Coraz szybszy Internet potrzebuje stabilnej i niezawodnej infrastruktury. Zastosowanie w niej uniwersalnych modułów optycznych pozwala uniknąć dodatkowych inwestycji, gdy transmisja w sieci będzie wzrastać – tłumaczy Andrzej Wojnar, dyrektor Działu Modułów Optycznych z Salumanus.

Rzadsza wymiana modułów optycznych oznacza mniej elektrośmieci. Nowe urządzenie ułatwia więc procesy zakupowe i pozwala zmniejszyć zapasy magazynowe. To wymierne korzyści dla przedsiębiorców i środowiska.

Premiera uniwersalnego modułu optycznego GBC Photonics odbędzie się podczas XIV Dni Światła. Konferencja zrealizowana zostanie w formule online 14-15 października. Udział jest bezpłatny. Na uczestników czekają krótkie, nasycone wiedzą wystąpienia o nowych technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach sieciowych. Prelegenci Dni Światła to eksperci Salumanus – inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem.

Rejestracja na XIV Dni Światła: www.dniswiatla.pl

GBC Photonics to marka zawansowanych technologicznie urządzeń i komponentów do transmisji danych w sieciach światłowodowych. W ofercie znajdują się moduły optyczne, systemy zwielokrotnienia falowego oraz elementy pasywne. W ramach marki GBC Photonics tworzymy produkty, których celem jest uczynienie sieci optycznych bardziej przystępnymi, szybszymi, skalowalnymi i ekologicznymi. Wierzymy, że dzięki takim sieciom wspieramy dynamiczny rozwój wszystkich dziedzin życia. Tworzymy rozwiązania gotowe na wyzwania przyszłości.

Udostępnij ten post: