Kolejny rok pomagamy potrzebującym rodzinom w akcji Szlachetnej Paczki

14/11/2020

To był Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Ogromnie cieszymy się, że znów mogliśmy uczestniczyć w tej wyjątkowej akcji.

W tym roku wspieraliśmy Panią Magdę, która boryka się z problemem braku pracy, chorobą mamy, wychowaniem pięciorga dzieci i związania końca z końcem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników, za zebrane pieniądze udało się kupić między innymi: żywność, piec i biurko. Gromadząc prezenty, kierowaliśmy się priorytetową listą potrzebnych artykułów, ale zadbaliśmy też, by nie zabrakło upominków, które mają sprawić przyjemność.
Z przekazanych rzeczy powstało 17 wielkich paczek, które w sobotę dostarczyliśmy do Punktu Szlachetnej Paczki w miejscowości Kozłów, a w niedzielę wolontariusze przekazali paczki rodzinie, której pomagaliśmy.
Wierzymy, że przekazane przez nas produkty przyniosą potrzebującej rodzinie pomoc i ulgę w trudach dnia codziennego.

Obdarowanej Rodzinie życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

Podsumowanie akcji

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Gdy przyjechaliśmy do Rodziny, usłyszeć można było gwar i zamieszanie wynikające z tego, że każdy chciał zobaczyć co jest na dużym samochodzie dostawczym. Wszyscy chętnie pomagali przy rozładunku. Gdy już wszystkie kartony zostały wypakowane, nadszedł czas na sprawdzenie co jest w środku każdej paczki. Szczególnie dzieciaki nie mogły się doczekać. Pierwsza chętnie otworzyła prezenty mała Karolinka, która ciągle podskakiwała i krzyczała z zachwytu. Czerwona sukienka i pompony od razu przypadły jej do gustu. Radek, Rozalia, Malwina i Adaś zgodnie uznali, że biurkiem i laptopem będą się dzielić. Pani Magda nie mogła uwierzyć, że tak dużo jest wszystkich rzeczy. Chyba nigdy jeszcze nie otrzymała tylu prezentów. Gdy otworzyła swój upominek to nic nie powiedziała, tylko przez kilka minut patrzyła na uroczą butelkę z perfumami. Gdy już trochę ochłonęła powiedziała, "że nigdy takich nie dostała". Złoty mikrofon i głowa fryzjerska do treningu wywołały uśmiech na twarzach dziewczyn, trudno było im uwierzyć, że rzeczywiście dostały swoje wymarzone prezenty. Maszynka do golenia od razu trafiła w odpowiednie ręce - do Radka. W dniu naszego przyjazdu nie było pani Zofii. Trafiła ona do szpitala, cała rodzina czeka na szybki powrót. Mają nadzieję, że babcia ucieszy się z otrzymanych prezentów, tak jak oni.


Słowo od Rodziny

Cała nasza Rodzina jest ogromnie wdzięczna wszystkim, którzy przygotowali paczkę. Jest to dla nas niesamowite uczucie, że dzięki osobom, które nawet nas nie znają, mamy tyle wspaniałych rzeczy. Ale to nie tylko te rzeczy materialne sprawiają, że łatwiej myślimy o przyszłości, lecz świadomość, że na tym świecie nie jesteśmy sami. Z całego serca dziękujemy, trudno powiedzieć coś więcej, gdy ze wzruszenia ściska nas w środku. Nigdy jeszcze nie otrzymaliśmy takiej ogromnej pomocy. Dziękujemy!


Słowo od Wolontariusza

Serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie paczki. Dziękuję za wielkie serce i ogromne zaangażowanie. Radość całej rodziny, błysk w oku, w którym można było dostrzec nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. To najbardziej świadczy o Waszej nieocenionej pomocy. Tylko ludzie, którym nie jest obojętny los innych potrafią zdziałać cuda. Tym cudem były Wasze pomocne dłonie, które wyciągnęliście do rodziny. Dziękuje Wam za to z całego serca. Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2020, będzie tylko mniej.
Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI