Przekazaliśmy sprzęt sieciowy dla Szpitala im. L.Rydygiera w Krakowie

20/5/2020
Epidemia koronawirusa, a tym samym troska o zdrowie pacjentów i pracowników zmusza szpitale do poszukiwań nowych rozwiązań, które pomogą w najbliższym czasie w walce z powikłaniami tej choroby.                                                    

                             

Nie pozostajemy obojętni na apel o pomoc i wsparcie. Dlatego też postanowiliśmy przekazać do Szpitala im. L. Rydygiera sprzęt sieciowy, w tym przełączniki sieciowe Ethernet, oraz elementy sieci bezprzewodowej zwiększające pojemność sieci szpitalnej oraz umożliwiające jednoczesną pracę większej ilości urządzeń w środowisku WiFi. Podarowane urządzenia pomogą zwiększyć jednocześnie przepustowość i niezawodność sieci WiFi dla potrzeby komunikacji personelu medycznego pobierającego próbki do testów na obecność wirusa SARS-COV-2.

W walce z koronawirusem Szpital aktualnie prowadzi izolatorium, gdzie mają być kierowane osoby zakażone, ale przechodzące chorobę łagodnie i niewymagające leczenia w szpitalu, które dzięki izolacji nie zarażą swoich bliskich. Miejsca te przeznaczone mają być też dla osób, u których podejrzewa się zachorowanie i zostały skierowane przez lekarza na badania.

COVID-19 to nie jedyny problem, z którym boryka się Szpital. Szpital nie zapomina także o pozostałych chorych, którzy mimo ogromnych trudności wywołanych pandemią także wymagają zabezpieczenia szpitalnego oraz natychmiastowej interwencji. Jest to bardzo trudne w obecnej sytuacji.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasz sprzęt będzie służył pracownikom szpitala oraz pacjentom nie tylko w czasie epidemii, ale i w przyszłości, a tym samym pomoże w codziennej pracy personelu medycznego.