Dotarliśmy do mety XIV Dni Światła!

17.10.2021
- Miałem sen – tą tajemniczą frazą Andrzej Wojnar, dyrektor Działu Modułów Optycznych Salumanus rozpoczął prezentację najnowszego modułu optycznego. Sen okazał się rzeczywistością.

Podczas XIV Dni Światła ponad 200 uczestników poznało funkcje najnowszego urządzenia GBC Photonics.

Marzenie o niezwykle funkcjonalnym urządzeniu sieciowym urzeczywistniło się dzięki kilkunastomiesięcznej pracy inżynierów w Laboratorium Salumanus. Nowe rozwiązanie dostosowuje się do urządzeń wszystkich producentów, dowolnej długości fali i nie wymaga wymiany, gdy wzrasta prędkość przesyłu danych w sieci.

- Jestem przekonany, że uniwersalny moduł optyczny zmieni podejście do pracy przede wszystkim planistów sieci i inżynierów. Ułatwi życie również działom zakupów – zapewnia Andrzej Wojnar.

Uniwersalny moduł optyczny GBC Photonics był niekwestionowanym faworytem Dni Światła. Na torze nowych technologii równie szybko pędziły inne warte uwagi rozwiązania: xWDM, alien lambda, WiFi 6 i transmisja 400G. Dzięki nim biznes staje się bardziej wydajny i opłacalny. Eksperci omówili również w jaki sposób projektować i budować sieci szkieletowe 100G-400G.

Inspiracją XIV edycji Dni Światła był klimat najsłynniejszych torów wyścigowych. Rajdowcy od wielu lat żyją pragnieniem złamania bariery 400km/h, podobnie jak świat technologii teleinformatycznych żyje wchodzącą na rynek technologią 400G.

W Salumanus skupiamy się na takim doborze rozwiązań, aby sprostały wymaganiom szybko rozwijającego się świata telekomunikacji. Śledźcie razem z nami kierunki rozwoju oraz nowe technologie transmisji światłowodowej.

– Znamy się na sieciach i lubimy się tą wiedzą dzielić. Dni Światła organizujemy od kilkunastu lat, aby pokazać nowe możliwości technologiczne i stworzyć platformę do rozmowy z naszymi partnerami. Wierzę, że za rok zobaczymy się już stacjonarnie – podsumowuje Marcin Bała, CEO Salumanus.