Wyzwania szybkich sieci

21.9.2023

Ósmej edycja RONOG zgromadzi operatorów sieci, dostawców usług internetowych, ekspertów IT oraz przedstawicieli organizacji rządowych. Rozmowy dotyczyć będą aktualnych wyzwań i trendów w sektorze telekomunikacyjnym. Udział potwierdzili eksperci z takich firm jak Nokia, TP-Link czy Kentik.

Ubiegłoroczna prezentacja Marcina Bały na RONOG, dotycząca zalet technologii xWDM, została bardzo dobrze przyjęta. Tym razem ekspert powróci do Bukaresztu z wykładem poświęconym dynamice szybkich sieci.  - W dobie ciągłego rozwoju technologicznego, sektor telekomunikacji musi sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na przesył danych - podkreślił Marcin Bała. - Chociaż migracja do sieci o przepustowości 100G z niższych prędkości, takich jak 10G czy 25G, jest już normą, to przejście do 400G i ostatecznie do 800G stawia przed nami nowe wyzwania. W moim wykładzie omówię te wyzwania, ale także wskażę korzyści, jakie niesie ze sobą zwiększenie przepustowości.

W części wystawowej konferencji Salumanus rozwiązania optymalizujące sieć m.in. programator modułów optycznych Smart Recode Device (SRD)  GBC Photonics, którego nowa wersja 5.0 będzie dostępna na rynku już tej jesieni.

Wykład Marcina Bala odbędzie się między 12:30 a 13:00, natomiast stoisko Salumanus będzie dostępne do godziny 17:00 w dniu 27 września w hotelu Radisson Blu w Bukareszcie. Aby zapewnić sobie miejsce, zarejestruj się na oficjalnej stronie konferencji RONOG.