Warsztaty z Blind Footballu

16/6/2021

Blind football to odmiana piłki nożnej zaadaptowana na potrzeby osób niewidomych, które klasyfikowane są jako B1. Nie oznacza to jednak, iż podczas rozgrywek zawsze mamy do czynienia z całkowicie niewidomymi zawodnikami - często występuje u nich poczucie światła, które już samo w sobie może stanowić swoistą pomoc w grze. W różnego rodzaju turniejach grają także osoby z wadami wzroku w stopniu zróżnicowanym, które klasyfikowane są jako B2 lub B3.

Celem wyrównania szans wszyscy biorący udział w grze zobligowani są do noszenia na oczach specjalnych gogli, które zasłaniają pole widzenia. Dodatkowo na oczy naklejane są specjalne plastry oraz opatrunki. Ma to na celu wyeliminowanie możliwości podglądania.

Warto w tym miejscu dodać, iż gracze sklasyfikowani jako B1 (niewidomi), to zawodnicy mogący brać udział w rozgrywkach rangi mistrzowskiej: Igrzyska Paraolimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i tym podobne. Gracze sklasyfikowani jako B2 oraz B3 (słabowidzący) nie mogą stanowić o sile reprezentacji narodowych, mogą jednak swobodnie uczestniczyć w rozgrywkach klubowych.

Salumanus wspiera drużynę Wisła Blind Football Kraków.

Warsztaty prowadzone przez zawodników Wisła Blind Football Kraków były to wyjątkową okazją, aby zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest funkcjonowanie w świecie osób niewidomych i słabowidzących.

Link do galerii: Link