Wspieramy edukację przyszłej kadry inżynierskiej!

24/2/2023

Salumanus oraz DCN Europe wyposażyły pracownię sprzętu sieciowego w krakowskim Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. W lutym do szkoły trafiły urządzenia do transmisji optycznej o wartości 170 tysięcy złotych. Dzięki darowiźnie uczniowie technikum będą mogli uczyć się, jak w praktyce budować i konfigurować sieci oraz dostarczać usługi transmisji danych.

- Młodzież, aby dobrze przygotować się na rynek pracy potrzebuje kontaktu z technologiami aktualnie wykorzystywanymi w biznesie. Dzięki szerokiemu wsparciu z zewnątrz możemy wyposażyć pracownie przedmiotowe w najlepszy, najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt, niezbędny do nauki przedmiotów zawodowych – podkreślił Paweł Kucharczyk, dyrektor krakowskiego Zespół Szkół Łączności podczas przekazania sprzętu.  

Salumanus od kilku lat konsekwentnie wspiera proces edukacyjny przyszłych techników i inżynierów sieciowych. W 2020 roku przełączniki zarządzalne warstwy trzeciej trafiły do Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu. W 2018 roku firma wyposażyła pracownię sieciową na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Na uczelnię trafiło wtedy dziesięć nowoczesnych przełączników sieciowych DCN klasy L3 Enterprise wraz z okablowaniem.

- Wspieramy regularnie edukację, bo zależy nam, aby młodzi, zdolni ludzie zostawali w Polsce i rozwijali naszą gospodarkę. Chcielibyśmy, aby już na tym wczesnym etapie widzieli potencjał rozwoju w kraju – podkreśla Krzysztof Podgórski, założyciel i prezes Rady Nadzorczej Salumanus.

Krakowska firma prowadzi również program praktyki i stażów Laboratorium Kariery Salumanus skierowany dla uczniów techników oraz studiów wyższych. Część z uczestników znajduje stałe zatrudnienie w spółce. Więcej informacji o programie: Laboratorium Kariery Salumanus.

Zdjęcia z przekazania:

Paweł Kucharczyk, dyrektor krakowskiego Zespół Szkół Łączności oraz Krzysztof Podgórski, założyciel i prezes Rady Nadzorczej Salumanus, podczas przekazania sprzętu.