Transmisja natywnego sygnału wideo

Dzięki transmisji „surowego”, natywnego sygnału z lokalizacji wyniesionych otrzymujemy szybki i efektywny streaming wydarzeń na żywo.

Rozwiązania do transmisji optycznej firmy PacketLight umożliwiają nadawcom korzystanie z infrastruktury ciemnych włókien lub OTN, aby osiągnąć ten cel.

Ponadto standardy wideo SD, HD i 3G-SDI wymagają optycznego lub miedzianego medium transmisyjnego, różnego kodowania, kompresji sygnału, jak również obsługi różnych przepustowości. Wszystkie powyższe funkcjonalności są obsługiwane przez rozwiązanie PacketLight do transmisji natywnego sygnału wideo. Zarówno rozwiązania mukspondera, jak i transpondera obsługują różne standardy wideo: SD-SDI, HD-SDI, 3G-SDI i DVB-ASI.

Jako element sieci światłowodowej pozwalają one na przesłanie sygnału bez konieczności jego konwersji czy kompresji. Rozwiązania te umożliwiają nadawcom i operatorom wykorzystanie istniejącej optycznej sieci transportowej (OTN) lub ciemnych włókien do wydajnego zarządzania sygnałem wideo. Posiadają zintegrowany w każdej półce moduł zarządzania siecią (WebGUI), dzięki któremu zapewnione są pełny monitoring i sterowanie, zarządzanie alarmami oraz inne narzędzia diagnostyczne.

Półka PacketLight 20G OTN ADM Muksponder PL-2000 jest efektywnym, rozsądnym cenowo i łatwym w obsłudze rozwiązaniem dedykowanym dla optycznej sieci transportowej. Zapewnia elastyczną agregację różnych usług na warstwie pierwszej przy użyciu standardu transmisji 2x10G OTU2. Urządzenie umożliwia stworzenie do 16 dwukierunkowych usług klienckich o różnej przepustowości.

Obsługiwane usługi obejmują:

  • 3G HD-SDI, HD-SDI, SD-SDI, DVB-ASI
  • FE/GbE
  • 1/2/4G FC
  • STM-1/4/16

Dzięki takiej metodzie agregacji muksponder pozwala na optymalne wykorzystanie sieci światłowodowej, co przekłada się na mniejsze wykorzystanie pasma optycznego, jak również łatwiejsze zarządzanie i serwisowanie urządzeń.

Standard transmisji OTU2 umożliwia połączenie półki PL-2000 z dowolnym szarym włóknem wykorzystującym OTU2 lub jako alien lambda (alien wavelength) w istniejącej infrastrukturze.

Półka PacketLight 200G Single Wavelength Muksponder PL-2000M zapewnia wysoką przepustowość 200G na danym kanale, co pozwala na obsługę równoczesnej transmisji wideo 4K IP oraz SDI. To rozwiązanie ułatwia połączenie transportu wideo tradycyjnego, jak również IP w sieciach DWDM i OTN.

Obsługiwane usługi obejmują:

  • 10/40/100GbE
  • 8/16/32G FC
  • STM-64
  • OTU2/OTU2e/OTU3/ OTU4 OTN

Półka PL-2000M może współpracować z PL-2000 w standardzie OTU2 w celu agregacji interfejsów wideo SDI.

Rozwiązania PacketLight wyposażone są w interfejsy SFP, pozwalające na stosowanie modułów optycznych, jak i miedzianych bezpośrednio w portach klienckich półki. Dedykowane moduły video zapewniają niezwykle małe straty podczas konwersji optyka-elektryka-optyka bez konieczności wykorzystania zewnętrznych urządzeń.

Każdy interfejs wideo obsługuje powszechnie stosowane sygnały DVB/SDI do 2,97 Gb/s z wbudowanymi regulatorami zegara, sterownikami, korektorami i funkcjami monitorowania. Dzięki automatycznemu wykrywaniu szybkości wideo i parametrów konfiguracji wymagania konserwacyjne i elementy magazynu zapasowego są minimalne.

Proponowane mukspondery DWDM/OTN firmy PacketLight zmniejszają wymaganą liczbę światłowodów potrzebnych do natywnych transmisji SDI. To optymalne rozwiązanie do przesyłania danych wideo i IP pomiędzy lokalizacjami wyniesionymi, obniżające koszty i umożliwiające operatorom dodawanie usług wideo do istniejącej infrastruktury.