Podbijamy północ Europy!

16.6.2023

Na targach nog.fi, Marcin Bała, CEO Salumanus omówi możliwości oszczędzania energii i kosztów utrzymania sieci dzięki wdrożeniu systemu IP-over-DWDM.

nog.fi to odbywająca się co dwa lata konferencja poświęcona dostawcom Internetu i hostingu, odbywająca się w Tampere w Finlandii. Niektóre z tematów obejmą praktyczne bezpieczeństwo routingu i automatyzację centrów danych.

Prezentacja prezesa Salumanus dotyczy będzie rozwoju technologii IP-over-DWDM i tego, jak operatorzy mogą w pełni wykorzystać to rozwiązanie. Innowacyjna technologia może być wykorzystywana do zwiększania przepustowości sieci w zastosowaniach lokalnych, metropolitalnych i długodystansowych oraz pozwala użytkownikom na skalowanie ich potrzeb w zakresie danych przy jednoczesnym utrzymaniu miesięcznych kosztów operacyjnych na stałym poziomie.

- IP-over-DWDM jest obecnie jednym z najgorętszych tematów w optymalizacji sieci i pomaga operatorom osiągnąć usługi end-to-end w domenie optycznej, bez konieczności konwersji sygnału do domeny elektrycznej – tłumaczy Marcin Bala. - Na nog.fi Salumanus zaprezentuje najnowsze systemy xWDM, które umożliwiają rozwój IP-over-DWDM i pokaże, jak to podejście upraszcza infrastrukturę sieciową, zmniejsza koszty dla użytkowników i pomaga im zaoszczędzić na zużyciu energii.

Targi nog.fi odbędą się 22 czerwca w Original Sokos Hotel Ilves w Tampere w Finlandii. Zapraszamy na stoisko Salumanus!

Czytaj więcej:

IP-over-DWDM na francuskich salonach - SALUMANUS