XVII Dni Światła: 800G i co dalej?

26.6.2024

Dysagregacja sieci optycznych, modulacja koherentna i redukcja kosztów utrzymania infrastruktury – to niektóre z tematów XVII edycji DNI ŚWIATŁA. Konferencja odbędzie się 23 października 2024 w Novotel Warszawa Centrum.

DNI ŚWIATŁA to coroczne spotkanie dla operatorów telekomunikacyjnych i data center. W programie są prelekcje technologiczne i panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli największych telekomów i DC w Polsce.

- Liczby są nieubłagane. Za każdy Gbit operatorzy dostają coraz mniej od swoich klientów. W związku z tym, żeby utrzymać rentowność, muszą szukać rozwiązań, które pozwalają wyciągnąć więcej z inwestycji w infrastrukturę. Systemy zwielokrotnienia falowego, modulacja koherentna, a także idea otwartych sieci dają potencjał do takich optymalizacji – mówi Marcin Bała, CEO Salumanus, organizator XVII DNI ŚWIATŁA.

Program konferencji obejmuje sesje poświęcone technologii Alien Lambda, systemom IP-over-DWDM oraz uniwersalnym modułom optycznym. Główny partner konferencji, DCN Europe zaplanował wystąpienie dotyczące praktycznych aspektów budowania sieci Wi-Fi i LAN w hotelarstwie i ochronie zdrowia.

Nie zabraknie również sesji na temat przyszłości transmisji optycznych. Tym razem eksperci przedstawią wyzwania, z którymi musimy zmierzyć się, aby na rynku pojawiły się moduły 1,6T, 3,2T, 6,4T, a także rozprawią się z mitami na temat otwartych sieci.

XVII edycja DNI ŚWIATŁA czerpie inspirację z wspinaczki wysokogórskiej. - Góry dają nam poczucie wolności, ale wymagają odwagi i uważności. Sieci optyczne wymagają dziś od nas podobnego podejścia: otwartości, dyscypliny i nieustannego zdobywania kolejnych szczytów. Kiedy osiągnęliśmy pułap 800G już zastanawiamy się, co zrobić, aby to przepustowość podwoić lub potroić – mówi Marcin Bała.

Udział w XVII DNIACH ŚWIATŁA jest bezpłatny dla partnerów Salumanus i DCN Europe. Poznaj agendę i zarejestruj się: https://dniswiatla.pl/