Jak działa programator modułów optycznych SRD GBC Photonics?

Smart Recode Device (SRD) firmy GBC Photonics to urządzenie przeznaczone do zmiany konfiguracji modułów optycznych w celu współpracy z większością urządzeń sieciowych dostępnych na rynku.

Jak działa programator modułów optycznych SRD GBC Photonics?

GBC Photonics SRD umożliwia kodowanie modułów optycznych SFP/SFP+/XFP/QSFP+/QSFP28/CFP/CFP2/CFP4 poprzez modyfikację ich pamięci zgodnie z odpowiednimi standardami MSA. Umożliwia ono również zmianę długości fali/numeru kanału modułów przestrajalnych DWDM.


Kodowanie modułów optycznych za pomocą SRD GBC Photonics.

  • obniżenie kosztów zapasów magazynowych: łatwe konfigurowanie modułów przez ich użytkownika bądź instalatora pozwala zmniejszyć zapasy sprzętu. Jeden typ modułu może być zaprogramowany do obsadzenia w urządzeniach różnych marek dopiero w momencie instalacji. Nie trzeba gromadzić zapasu modułów tego samego typu dla wielu marek urządzeń pracujących w infrastrukturze ich użytkownika.
  • łatwiejsza modernizacja sieci: SRD ułatwia modernizację sieci. Jeśli zdecydujesz się wymienić wszystkie przełączniki w swojej sieci na te od innego dostawcy, możesz po prostu użyć SRD do rekonfiguracji istniejących modułów, bez konieczności kupowania nowych.
  • zdalna pomoc techniczna: zdiagnozowanie problemu, udostępnienie nowego kodowania, czy testy w środowisku użytkownika mogą być prowadzone bez konieczności przesyłania modułów do serwisu i z powrotem, co znacznie skraca czas i obniża koszty takich aktywności.
  • aktualizacje w czasie rzeczywistym: SRD jest podłączony do infrastruktury chmurowej dostawcy. Oznacza to, że nie trzeba się martwić, że co kilka miesięcy na rynku mogą pojawić się nowe wersje urządzeń i interfejsów. SRD jest aktualizowane w czasie rzeczywistym.
  • dostęp do danych z poziomu telefonu: korzystając z aplikacji SRD Go można szybko sprawdzić dane techniczne swojego modułu GBC Photonics. Po zakodowaniu w SRD, wszystkie dane techniczne będą dostępne online i na bieżąco aktualizowane. Możesz następnie uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia.

Uniwersalne moduły 100G single rate i dual rate GBC Photonics.

Uniwersalne moduły 100G single rate i dual rate również mogą być zaprogramowane do współpracy ze sprzętem sieciowym różnych marek za pomocą urządzenia programatora modułów optycznych SRD. Dodatkowo w przypadku modułów dual rate użycie SRD pozwala w bardzo prosty sposób, poprzez jedno kliknięcie ustawić domyślny tryb pracy modułu na Ethernet lub OTU4. W razie potrzeby ich użycia w urządzeniach obsługujących tylko jeden z tych standardów. Dzięki temu tego typu moduły mogą być jeszcze bardziej uniwersalne i użyteczne.

Typy modułów single rate i dual rate w ofercie GBC Photonics:

GBC Photonics nieustannie prowadzi projekty badawcze i ulepsza swoje produkty tak, aby pracowały dla Ciebie, a nie Ty dla nich.

Dowiedz się, jak SRD może pomóc Ci lepiej zarządzać siecią: sales@salumanus.com

Czytaj więcej:
Czy istnieje uniwersalny moduł optyczny?

SRD Go: mobilna baza danych .

Jak zyskać niezależność w zarządzaniu siecią?

Uniwersalny moduł optyczny zrewolucjonizuje rynek.